Çocuklar Üzerinde Grip’in Etkisi

Çocuklar Üzerinde Grip’in Etkisi

Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken etkenlerden biride, çocuklar üzerindeki griptir. Bilindiği üzere çocuklar biz yetişkinlerden çok daha hassas bir bünyeye sahiptirler. Bundan dolayı da iltihap kapmalarına ve hastalığa yakalanmalarına vücutları daha el verişlidir. Bu hastalıklardan birisi ise griptir. Grip, aşırı soğuk algınlığı ve hava değişimi sonucunda meydana gelen bir hastalıktır. Peki, çocuklar üzerinde grip’in nasıl bir etkisi vardır? Çocuklar üzerinde grip’in etkileri sırasıyla şunlardır;

  • >>Yüksek ateş ve titreme,<<
  • >>Öksürük ve şiddetli baş ağrısı,<<
  • >>Burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı ve hapşırma,<<
  • >>Çocuklarda uzun süren grip, bazen kulakta iltihaba sebep olur,<<
  •  >>Çocuklarda grip, biz daha ağır ve uzun sürede atlatırlar.<<

Çocuklar bu evreleri şiddetli geçirirler. Biz büyükler gibi dayanak sağlayamadıklarından dolayı, çocuklar gripken zatürree tehlikesi daha fazladır. Ayrıca bu durum yalnız çocuklar için geçerli değil, 60 yaş ürerindeki bireylerde grip’in zatürreeye bozma ihtimali daha yüksektir. Burada ebeveynlere düşen görev ise önlem almalı ve müdahalede gecikme yaşamasını engellemektir. Çocuklar, bu tarz hastalıklarda kendilerini koruyamadıkları için ebeveynlerin harekete geçmesi gerekmektedir.

Çocuklar Üzerinde Grip’in Etkisi
bebek

Ebeveynlerin dikkatine;

  • >>Bilindiği üzere, grip bulaşıcı bir hastalıktır. Bu sebepten, grip’i yaşayan bireylerin çocuklara fiziksel bir temasta bulunmasını bırakın da aynı odada dahi bulunmamalıdır.
  • >>Çocukların vücut ısısı kontrol edilmelidir. Çünkü terin anında soğuması, grip’e davetiye çıkaran bir etkendir.                                               

      Çocuklar kendilerini bilinçli bir şekilde korumayı öğrene kadar, aileler bu maddeleri dikkate alarak hem çocuklarını olası bulaşıcı hastalıklardan, korurlar hem de bir nebzede olsa çocuklardaki salgın hastalıkların önüne geçmiş olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir