Haftada 2 kilo verdiren diyet

Haftada 2 kilo verdiren diyet

Her öğün için 10 öneri sunan ve haftalık 2 kilo verdirmeyi hedefleyen bu diyet ile dengeli beslenmeyi yaşam tarzınız haline dönüştürebilirsiniz.

Bu diyeti uygulayanlar hafta içi rejime girip, hafta sonu serbest besleniyorlar. Aslında hedef noktası kilo kaybını süreklilik haline getirebilmek. Esnek oluşu ise diyetin diğer bir özelliği.

Öğünlerinizde 10 farklı öneriden istediğinizi seçerek sıkılmadan kilo verebilirsiniz.Kahvaltı

1. öneri: 1 bardak süt, 1 bardak meyve suyu, 1 orta boy muz.2. öneri: 1 kase sütlü mısır gevreği, 1 küçük dilim peynir,1 elma.3. öneri: 1 adet katı pişmiş yumurta, 1 dilim reçelli tost ekmeği, 1 kase meyveli yoğurt.4. öneri: Yarım taze greyfurt, 1 çay kaşığı bal, 1 dilim tost ekmeği, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.5. öneri: 1 dilim kepek ekmeği, 1 çay kaşığı tereyağı, 1 çay kaşığı marmelat, 1 bardak elma suyu veya portakal suyu.

 • Öğle yemeği

  1. öneri: 1 domates, 50 gr. Dardanel ton balığı, 1 çay kaşığı mayonez, 1 kaşık haşlanmış mısır, kıvırcık salata, 1 salatalık, 1 kaşık zeytinyağı ve limonla hazırlanmış salata. Ardından 1 orta boy muz.
 • 2. öneri: 2 ince dilim ekmeği, 2 çay kaşığı tereyağı, 2 dilim peynirle hazırlanmış sandviçin yanında 1 bardak portakal suyu ve elma.
 • 3. öneri: 1 tas domates veya karışık sebze çorbası, üzerine krem peynir sürülmüş 1 dilim tost ekmeği, 1 porsiyon meyve.
 • 4. öneri: 1 katı pişmiş yumurta, 1 tabak yağsız yeşil salata, 50 gr. haşlanmış tavuk eti, 1 portakal.
 • 5. öneri: 1 tas yoğurtlu çorba (3 kaşık haşlanmış lapa pirince, 3 kaşık yoğurt ve bir miktar sıcak su ilave ederek karıştırın, üzerine nane serpin.) 2 adet ızgara köfte, 1 tabak söğüş doğranmış salatalık ve domates.

Akşam yemeği

 • 1. öneri: 1 tas mercimek çorbası, 100 gr. haşlanmış tavuk, 1 tabak haşlanmış sebze, vanilyalı bir top dondurma.
 • 2. öneri: 3 adet haşlanmış sosisin yanında 1 haşlanmış patates, yeşil soğan ve maydanozla hazırlanmış patates salatası,1 kase meyveli yoğurt.
 • 3. öneri: 1 tas domates çorbası, 3 adet etli kabak dolması, 1 tabak meyve salatası.
 • 4. öneri: 1 tabak yağsız makarna, 2 adet ızgara balık, 2 top meyveli dondurma.

Diyet yaptığınız günlerde bol miktarda su tüketin ve eğer ki imkanınız var ise bol bol yürüyüş yapın çok kısa sürede faydasını göreceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir