Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Hayatımızı kâbusa çeviren baş ağrısı hemen hemen herkes de vardır. Bu rahatsızlığın genci yaşlısı, küçüğü büyüğü yoktur. Adeta her an davetsiz ve istenmeyen misafir gibi gelir ve gitmeyi bilmez.

Aslında baş ağrısı hafife alınacak ve basit rahatsızlık muamelesi görülecek bir durum değildir. Çünkü baş ağrısının 100 den fazla nedeni olabilmektedir. Hepsinde de baş ağrısı nasıl geçer diyerek çözümler aranır. Aşırı derecede baş ağrısı yaşandığında çözümlerden biri olarak ilk yapmanız gereken iyi bir masaj ve karanlık odada sessiz bir uyku çekmektir. Sonra baş ağrısı nedenine göre ya evde ya da dr gözetiminde çözümleri aranmalıdır.

Baş Ağrının Çeşitleri Ve Nedenleri

Zamanımız getirdiği stresli ve gürültülü ortam, yoğun tempolu çalışma gibi yaşam şartlarında baş ağrısını çekmemek mümkün değildir. Başka bir neden ise migren, sinüzit gibi kalıcı hastalıklardan dolayı da baş ağrısı çok yaşanmaktadır. Bu ağrıyı tetikleyen nedenleri açlık, stes, gürültü, aşırı ışık, alkol ve çikolata olabilmektedir.

Diğer bir baş ağrısı nedeni ise gerilim tipi baş ağrılarıdır. Bu ağrısı ensenden başlayıp başın önüne doğru yayılır. Bu ağrıyı stres, depresyon, uykusuzluk, düzensiz beslenme, göz yorgunluğu ve baş zedelenmesidir.

Baş Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısı başlangıçlarında açık hava yürüyüşü, karanlık ve sessiz odada dinlenme de migren için iyi gelmektedir.

Diğer ağrılarda soğuk kompleks, sıcak duş yada ayağı sıcak suya sokmak, baş masajı, makarna, balık yağı ve muz ile beslenme, son olarak acı kahveye birkaç damla bırakılan limon da baş ağrısına iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir